Czy warto podążać za trendami będąc slow fashion?

Każdy chce wyglądać modnie i stylowo nawet żyjąc w nurcie slow. Na pierwszy rzut oka te dwie idee mocno się gryzą ale zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Aby żyć w zgodzie z samym sobą a jednocześnie w trendach. Oczywiście nie mówimy o ślepym podążaniem bo to się akurat kłuci. Pamiętajmy aby trendy dopasować do swojego stylu a nie na odwrót.

1. Dziwne kroje

Co roku na ulicach widać udziwnione formy. Zazwyczaj są to szybkie trendy które przemijają po sezonie lub dwóch i zostają w szafie zapomniane zajmując półki. Do takich rzeczy należały szerokie ramiona, bardzo szerokie mankiety koszuli czy obszarpane spodnie. Unikaj takich rzeczy. Starajmy się wybierać te kroje które zostaną z nami na dłużej.

2. Dodatki

Nawet najbardziej klasyczny strój można podkręcić modnymi dodatkami. Do tego akcesoria są o wiele tańsze niż ubrania i kupione nawet słabej jakości nie sprawiają kłopotów jak na przykład sztuczna nieoddychającą bluzka. Pamiętajmy jednak aby dodatki również wybierać z głową. Niepraktyczne rzeczy będą cieszyć naj bardzo krótko za to wygodna, ładna i praktyczna torebka-koszyk zostanie z nami nawet dłużej niż najgorętszy czas trendu.

3. Jakość

Zawsze ale to ZAWSZE stawiaj na ubrania dobrej jakości. Nawet jeśli kupujesz rzeczy w śeciówkach sprawdź materiał i wykonanie. Dobrze skrojone ubrania z dobrych materiałów prezentują się dużo lepiej. A razem z nimi ty. Jeśli już wydajemy pieniądze chcemy aby rzeczy zostały z nami dłużej niż jeden sezon.

4. Inspiracja

Czerp inspiracje skąd się da z blogów modowych, ulicy, wystaw sklepowych. Zachowaj jednak umiar w kolorystyce, przy zakupie nowej rzeczy pamiętaj aby można było z nią stworzyć kilka stylizacji. Wtedy nawet najbardziej trendowa rzecz znajdzie miejsce w twojej szafie na dłużej.

Sprawdź https://bluestilo.com/

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.