Konwerter plików DWG

Dobry program CAD 2D powinien być uzupełniony o konwerter plików DWG np. narzędzie PDF to DWG. Jest to ważne w szczególności dla projektantów, którzy cenią sobie sprawną, szybką i łatwą pracę. Konwersja dokumentów zapisanych w wektorowych plikach dla wielu projektantów jest istotna, dlatego przyjrzyjmy się, jakie cechy powinien spełniać dobry konwerter.

Program CAD 2D, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością to GstarCAD. Jest to uniwersalne narzędzie, wykorzystywane przez projektantów niemal wszystkich branż, w tym elektrycznych i instalacyjnych, a także geodetów i geologów. Do jego najważniejszych zalet należą konkurencyjna cena, wieczysta licencja i bogata funkcjonalność.

PDF to DWG

Konwerter plików DWG, moduł PDF to DWG jest dodatkiem do programu GstarCAD, który pozwala na bezpośrednią konwersję plików rysunków. Dzięki niemu możliwa jest sprawna konwersja plików wektorowych PDF do formatu DXF. Dlaczego nakładka tak bardzo wspiera program CAD 2D? Ponieważ dzięki niej każdy plik DXF może zostać otwarty w programie, a następnie może zostać poddany dowolnej edycji i/ lub zapisowi w formacie DWG.

Konwerter plików DWG pozwala bardzo łatwo wyodrębnić różnego rodzaju rysunki, wykresy, czy np. obrazy. PDF to DWG sprawdza się także w grafice rastrowej. Nakładka posiada wbudowany tryb przetwarzania wsadowego. To właśnie on sprawia, że konwerter plików DWG umożliwia konwertowanie wielu plików jednocześnie.

GstarCAD to program CAD 2D, który jest kompatybilny z wieloma nakładkami, zarówno w wersji Standard, jak i Professional. Współpracuje z dedykowanymi nakładkami m.in. dla elektryków (CP-Symbols Electrical), mechaników (CADprofi Mechanical), architektów (APLUS) oraz konstruktorów (MCAD MSTAL).

Program ma środowisko otwarte, dzięki czemu w łatwy sposób można tworzyć kompatybilne z nim aplikacje. Możliwość tę wykorzystują nie tylko zawodowi programiści, ale także zdalni pasjonaci – wynikiem czego jest mnóstwo dedykowanych rozwiązań dla niemal wszystkich specjalizacji. Nakładki spełniają nawet najbardziej unikalne potrzeby projektantów.